Pośrednictwo Pracy Niemcy - informacje dla pracowników

Dopasujemy oferty pracy do Ciebie

Głównym założeniem oraz celem naszego biura jest pomoc oraz pośrednictwo w znalezieniu pracy za granicami kraju. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż sztuką w dzisiejszych czasach jest znalezienie odpowiedniej pracy z dobrymi warunkami płacowymi oraz socjalnymi, dlatego oferujemy usługi zatrudnienia za granicą, które spełniają oczekiwania.

Od dłuższego czasu współpracujemy z zagranicznym przedsiębiorstwem Abakus Personal GmbH & Co. KG. Nasza oferta kierowana jest do osób które chcą podjąć pracę za granicą w rzetelnej i sprawdzonej Firmie cieszącej się dobrą opinią. Teren Niemiec to bardzo atrakcyjne miejsce do pracy. Jeśli szukasz ofert pracy w Niemczech, mamy coś dla Ciebie. Praca u zagranicznych pracodawców na niemiecką umowę, atrakcyjne stanowiska i wynagrodzenie, zakwaterowanie oraz polski koordynator to tylko niewielka część tego, co na Ciebie czeka.

Jeśli znalazłeś na naszej stronie ofertę pracy która Cię zainteresowała kliknij "Aplikuj" oraz wpisz w fomularzu wszelkie potrzebne informację,
a Twoja kandydatura zostanie przesłana wprost na naszą skrzynkę rekrutacyjną. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej szczegółów na temat danej oferty pracy, skontaktuj się z nami, a nasz zespół udzieli Ci wszelkich szczegółów wybranej przez Ciebie oferty.

Nie pobieramy żadnych opłat od kandydatów wyjeżdżających do pracy za granicę za pośrednictwem naszego biura.


Najczęściej zadawane pytania

W jakich rejonach Niemiec jest praca?

Ze względu na to iż nasze biuro współpracuje z Firmą która posiada 18 swoich oddziałów na terenie całych Niemiec, oferty pracy występują w różnych rejonach tego kraju. Szukaj pracy z Soberką!

Z kim zawierana jest umowa i na jaki okres?

Umowa zawierana jest bezpośrednio z zagranicznym pracodawcą. Okres zatrudnienia jest zależny od aktualnej oferty. Z reguły umowa zawierana jest na czas nieokreślony.

Jakie są warunki zatrudnienia?

Warunki zatrudnienia są zależne od oferty pracodawcy, podczas rozmowy telefonicznej z kandydatem oferta ta zawsze zostaje przedstawiona.

Od kiedy można podjąć pracę?

Od momentu zakończenia rozmowy/rozmów rekrutacyjnych z reguły do kilku dni po przedstawieniu kandydata otrzymujemy informację zwrotną. Następnie kontaktujemy się z kandydatem w celu ustalenia konkretnych informacji.

Jak wygląda przebieg rekrutacji?

Po złożeniu CV przez kandydata zostaje wykonany telefon do osoby zainteresowanej w celu sprawdzenia znajomości języka obcego oraz dopytania o informacje istotne, które nie zostały zawarte w CV, a są niezbędne do dalszej rekrutacji. Następnie kandydat zostaje przedstawiony pracodawcy. Po informacji zwrotnej ponownie kontaktujemy się z kandydatem i ustalamy szczegóły dotyczące wyjazdu do pracy.

Czy biuro pobiera opłaty za pośrednictwo pracy?

Nie, nasze biuro nigdy nie pobierało i nie pobiera opłat za pośrednictwo pracy.

Jakie są wymagania pracodawców?

Wymagania pracodawców są zależne od aktualnej oferty. Z reguły jednymi z najważniejszych wymagań są: znajomość j. niemieckiego, doświadczenie minimum dwuletnie (zależne od zawodu) oraz odpowiednie kwalifikacje.

Co jest potrzebne aby zgłosić swoją kandydaturę?

Wymagane dokumenty zależne są od oferty pracy. W danej ofercie zawsze jest zawarta informacja jakie dokumenty należy przesłać. Z pewnością wymagane jest: CV wraz ze zdjęciem, informacja na jakie stanowisko kandydat składa swoją aplikację oraz numer telefonu kontaktowego.

Jakie są klasy podatkowe w Niemczech?

KLASA I. Jest to klasa przeznaczona przede wszystkim dla osób samotnych, żyjących w pojedynkę. Klasa ta dotyczy także osób, których małżonek lub małżonka mieszka za granicą, a także dla osób które żyją w separacji ze swoim partnerem. I klasa podatkowa dotyczy również osób owdowiałych, rozwiedzionych, żyjących w konkubinacie a także tych, które nie spełniają wymagań, które dotyczą III albo V klasy podatkowej.

KLASA II. Klasa ta jest przeznaczona dla osób, które samotnie wychowują dziecko (lub dzieci) a także dla tych osób, które wychowują samotnie dzieci na skutek śmierci współmałżonka. W przypadku osób owdowiałych II klasa podatkowa zaczyna obowiązywać od miesiąca, który nastąpił po miesiącu w który stwierdzono śmierć partnera.

KLASA III. Dotyczy osób, które żyją ze sobą w związku małżeńskim nie będąc w separacji, a także mają nieograniczone prawo podatkowe. Klasa ta przysługuje także osobom, których współmałżonek nie pracuje lub osiąga przychody na bardzo niskim poziomie i dodatkowo należy do V klasy podatkowej.

KLASA IV. Jest to klasa, którą powinni wybierać przede wszystkim małżonkowie, którzy nie są ze sobą w separacji i mają nieograniczone prawo podatkowe. IV klasę powinni wybierać Ci małżonkowie, których przychody są na zbliżonym do siebie poziomie.

KLASA V. Ten rodzaj klasy podatkowej stosuje się w przypadku osób, które mają różne od siebie wysokości przychodów. Klasę tą wybiera się w momencie, kiedy jeden z małżonków należy do III klasy podatkowej i ma wysokie zarobki, natomiast drugi ze współmałżonków ma bardzo niskie dochody. W przypadku osób rozliczające się na zasadach V klasy podatkowej mają obowiązek złożenia rocznej deklaracji podatkowej.

KLASA VI. Klasa ta powstała dla osób, które pobierają wynagrodzenie z kilku źródeł jednocześnie. Jeżeli osoba jest zatrudniona w dwóch lub trzech miejscach, wówczas należy zastosować właśnie tą grupę podatkową. Pracodawca może odmówić pracownikowi zastosowanie VI klasy podatkowej w przypadku jeżeli ten nie przedstawi mu karty podatkowej.

źródło: www.zwrotpodatkuniemcy.pl
Przydatne dokumenty

Przykładowe CV w języku polskim

Przygotowaliśmy przykładowe CV w j.polskim, które możesz wypełnić i nam podesłać.

Przykładowe CV w języku niemieckim

Przygotowaliśmy przykładowe CV w j.niemieckim, które możesz wypełnić i nam podesłać.

Opinie pracowników

 • Witam wszystkich :) przyjechałem do pracy za pośrednictwem biura Soberka w Oleśnie do niemieckiego biura Abakus i tak jak rozmawiałem z rekruterem z Olesna, tak jest, mam pokój dla siebie, do pracy odległość też względna, finansowo tak jak się umówiliśmy. Umowa na czas nieokreślony. Ja nie mam powodów do narzekań a pracować trzeba wszędzie nikt za darmo nic nie da. Pozdrawiam i jeżeli ktoś szuka pracy to polecam Pośrednictwo Pracy Soberka. 

  Stanisław

  Witam, jestem po 4 miesiącach (od 09.2015r.) pracy w firmie dzięki której dostałem się poprzez pośrednictwo Pani Soberki. Ogólnie praca w firmie jest jak najbardziej w porządku, zawsze do 15 każdego miesiąca wypłata jest na koncie, warunki pracy oraz zakwaterowania też są ok. Jedna z najlepszych firm "wypożyczających" w jakiej pracowałem. Interesują się pracownikiem dzwonią i pytają czy wszystko w porządku, czy czegoś potrzeba itd. Najmilej zostałem zaskoczony ostatnia wyłpatą ponieważ faktycznie został wypłacony dodatek świąteczny. Z czystym sumieniem firma jest godna polecenia.

  Edward
 • Pragnę wyrazić swoją opinię na temat biura pośrednictwa pracy Soberka w Oleśnie. Od kilku miesięcy korzystam z usług biura i jestem bardzo zadowolony. Takich biur powinno być jak najwięcej, gdyż dostosowane warunki pracy oferowane przez pracodawcę w pełni realizują się z pracownikiem i jego kompetencjami. Ja jestem bardzo zadowolony i życzę samych sukcesów zawodowych zarówno pracownikom biura Soberka w Oleśnie jak i firmom zagranicznym współpracującym z biurem w Oleśnie.

  Julian J.

  Witam w 2014 roku poszukując pracy natrafiłem na biuro pośrednictwa pracy w Oleśnie, wysłałem swoje cv wraz z formularzem zgłoszeniowym, po godzinie zadzwoniła do mnie Pani która wyjaśniła na jakiej zasadzie są przyjęcia itp. W toku rozmowy przeprowadzono że mną krótki test językowy po czym ustalono ze mną termin spotkania już w Niemczech. Nocleg już czekał wszystko odbyło się bardzo sprawnie, a w pierwszych miesiącach pomoc we wszystkich sprawach jakie mogą wystąpić za granicą 24/h, a więc reasumując firma rzetelna, uczciwa, sumienna, a co najważniejsze nie pobiera opłat za tzw. załatwienie pracy POLECAM I POZDRAWIAM PRACOWNIK Z FFM.

  Rafał M.
 • Opinia jak najlepsza, agencja bardzo konkretna - rzeczowa. To co zostało powiedziane wszystko się spełniło. Jak potrzebna była pomoc ze strony biura to również ją uzyskałem. Bardzo wielkie dzięki!

  Witam, chciałbym opowiedzieć o współpracy z biurem Pośrednictwa Pracy Soberka. Jest to biuro godne polecenia i zaufania, stara się aby rekrutowani pracownicy nigdy nie byli oszukani i wykorzystani przez pracodawcę, biuro zawsze służy pomocą i w razie jakichkolwiek problemów z językiem pomogą i przetłumaczą wszelkie dokumenty,  wiem co mówię ponieważ współpracuję z tym biurem już od 2 lat I zawsze służyli mi pomocą oraz radą, takie biuro jest godne polecenia. Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do współpracy z Biurem Soberka.

  Marcin L.
 • Biuro Pracy Soberka jest konkretne i rzeczowe. Przez pół roku starała się dla mnie załatwić podwyżkę, rzadko tak się zdarza. Nie ma rozbieżności pomiędzy tym co obiecują, tym co jest!!! Polecam

  Jan A.

  Biuro Pośrednictwa Pracy Elżbieta Soberka z Olesna jest godna polecenia i sprawdzona przez wielu pracowników. Zawsze miła atmosfera i nie pozostawiają zatrudnionych pracowników bez opieki, naprawdę gorąco polecam.

  Kazimierz W.
 • Witam, pracuje w Niemczech jako spawacz, zostałem tam skierowany i polecony przez firmę Soberka, a umowę podpisałem w Niemczech z niemieckim pracodawcą. Pracuję tam od 3 miesięcy (10.2015r.) i nie mam powodu do narzekań. Soberka jak i Niemieckie biuro do tej pory same superlatywy, oby tak dalej, moim zdaniem obie firmy są godne polecenia. 

  Spawacz