Blog

Czy praca za granicą w 2022 roku jeszcze się opłaca?

emigracja zarobkowa

Praca za granicą staje się coraz bardziej popularna wśród młodych osób, które w szybkim czasie chcą zarobić duże pieniądze. Decyzję o emigracji w celach zarobkowych podejmują również ludzie chcący rozpocząć nowe życie lub po prostu zmienić otoczenie i poznać wiele nowych tradycji, zwyczajów.


Co Zrobić, Aby Nie Zostać Oszukanym?

wyjazd za granicę

Chęć rozwoju, idea pracowania poza granicami rodzinnego kraju, poznanie nowych miejsc, odmiennych kultur i przede wszystkim zamiar zarabiania pieniędzy — to jedne z licznych powodów, które wpływają na podjęcie decyzji o wyjeździe za granicę. Bardzo często zdarza się jednak, że praca nie wygląda tak, jak byliśmy zapewniani. Czy zatem podróż w nieznane w celach zarobkowych jest taka łatwa, jak się wydaje? W jaki sposób dostrzec fałszywych pośredników? Sprawdź!


Czym zajmują się Polacy pracujący za granicą?

mężczyzna idący do pracy

Jak podaje Barometr Rynku Pracy, aż dwa razy więcej Polaków niż w ubiegłym roku rozważa wyjazd za granicę. Najczęściej są to osoby w wieku od 25 do 35 lat. W jakich zawodach Polacy za granicą pracują najczęściej? Sprawdź!


Wymagania przy pracy za granicą - co warto wiedzieć?

pracownik budowlany w czasie pracy

W obecnych czasach coraz więcej Polaków rozważa emigrację w celach zarobkowych. Na rynku pracy codziennie pojawia się wiele atrakcyjnych ofert, idących w parze z wysokimi zarobkami.


Praca za granicą sezonowa, czy stała — na jaki wariant się zdecydować?

pracownik budowlany w czasie pracy

Sytuacja polskiego pracownika zwykle nie jest godna pozazdroszczenia. Wprawdzie ofert pracy nie brakuje, ale wysokość wynagrodzeń nadal trudno nazwać zadowalającą. Dlatego też Polacy wciąż chętnie i tłumnie wyjeżdżają w celach zarobkowych do krajów Unii Europejskiej.


Praca za granicą sezonowa, czy stała — na jaki wariant się zdecydować?

Kobieta z walizką

Praca za granicą często jest formą dorobienia sobie podczas wakacji. Wiele osób wyjeżdża również do pracy stałej, czasami wracają do ojczyzny, a innym razem pozostają za granicą. Praca na obczyźnie to często znacznie wyższa stawka oraz lepsze warunki zatrudnienia. Dodatkowo pracodawcy często oferują zakwaterowanie i wyżywienie. Kiedy warto zdecydować się na pracę za granicą? Co musisz wiedzieć przed wyjazdem? Sprawdź plusy i minusy pracy sezonowej oraz stałej!


Plusy i minusy pracy za granicą

Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych od dawna cieszą się dużą popularnością wśród osób, które w szybki sposób chcą zarobić duże pieniądze. Poznanie innego kraju, obyczajów, nowych ludzi oraz tradycji i kultury to dodatkowe walory, wynikające z możliwości wyjazdu poza granice Polski. Jednak czy jest to takie łatwe, jak się wydaje i czy warto pracować za granicą?


Jak znaleźć pracę za granicą

Masz problem ze znalezieniem dobrze płatnej pracy w Polsce? Oferty pracy na miejscu nie są zbyt zachęcające, a perspektywy na przyszłość zdecydowanie nie są dobre? Pomyśl o pracy za granicą. Z początku mogą pojawić się wątpliwości - wyjechać czy zostać? Decyzja o wyjeździe może okazać się najlepszym z możliwych pomysłów. Tylko jak szukać ofert pracy za granicą?


Praca za granicą. Jak się przygotować?

Polska nie oferuje jeszcze tak dużych zarobków jak inne kraje europejskie, dlatego nasi rodacy nadal chętnie migrują. Niezależnie od tego, czy to ich pierwsza praca w obcym kraju, czy podróżowali już zarobkowo, sytuacja po przyjeździe do nowego miejsca może zaskoczyć każdego. Aby uniknąć problemów, lepiej być gotowym na każdą ewentualność. Przygotowaliśmy więc dla Ciebie kilka niezawodnych wskazówek.