W marcu tego roku, za pośrednictwem Firmy ,,Pośrednictwo Pracy Soberka”, dołączył do nas Pan Patryk. Pan Patryk jest z zawodu monterem instalacji sanitarnych oraz wentylacji. Pomimo początkowo słabej znajomości języka niemieckiego, Pan Patryk jest przykładem wzorowego pracownika oraz  świetnie integruje się wśród niemieckich współpracowników. Pan Patryk w pracy nie może liczyć na wsparcie polskojęzycznych kolegów, gdyż pracuje tylko w otoczeniu niemieckich współpracowników, pomimo tego, stale doszkala język niemiecki i świetnie sobie radzi. Chcielibyśmy przedstawić Państwu pokrótce jego osobę, zatem zaprosiliśmy go do udzielenia nam krótkiego wywiadu:

Jak się Pan u nas czuje i jak się Panu pracuje?

P.Patryk: Czuję się dobrze, a praca jest zadowalająca.



W jaki sposób trafił Pan do Firmy ABAKUS PERSONAL?

P.Patryk: Do firmy trafiłem dzięki P.P. Soberka w Polsce.



Co skłoniło Pana do podpisania umowy właśnie z tą firmą, gdyż zapewne miał Pan również inne oferty?

P.Patryk: Od początku, do tego skłoniło mnie podejście pracowników P.P. Soberka i Abakus oraz warunki jakie zaproponowali na starcie. Nie potraktowano mnie jak "jednego z tysięcy" w stylu "nie ten to inny" jak to bywa w innych biurach. Przedstawiono jasne warunki, wszystko czarno na białym bez ukrytych kruczków. Dlatego mogłem podjąć decyzję w ciągu jednego dnia, a trzy dni później rozpocząć już pracę. Bez obaw.



Jakie było Pana pierwsze wrażenie, po dotarciu do jednego z naszych oddziałów  w Giessen?

P.Patryk: Bardzo pozytywne. Czekano na mnie z niecierpliwością. Jeszcze będąc w drodze otrzymałem telefon z biura :) W biurze spotkałem się z bardzo pozytywną atmosferą. Panie były we wszystkim pomocne, w ciągu połowy dnia załatwiliśmy razem wszystkie formalności: zatrudnienie, ubezpieczenia, meldunek, mieszkanie etc.



Jak Pan sobie radzi z językiem niemieckim, zważywszy na to, że Pan stale pracuje w otoczeniu niemieckojęzycznym?

P.Patryk: Jest to dla mnie bardzo motywujące. Dzięki temu mogę się lepiej nauczyć języka niemieckiego, tak jak tego chciałem. Ciągle się uczę :) dla chcącego nic trudnego. Gdybym pracował głównie z rodakami to nie obcowałbym z j.niemieckim, takim jaki jest w codziennym użyciu. Przyznam, że nawet Niemcy nie znają całego swojego języka zważywszy na dialekty, zapożyczenia czy nazewnictwo techniczne. Życie to ciągła nauka :]



Jak Pan się odnajduje w niemieckim środowisku oraz jakie są relacje w stosunku do Pana z najbliższego otoczenia?

P.Patryk: Relacje? jak dotąd zawsze bardzo pozytywne. Podkreślę jeszcze raz, BRADZO pozytywne! Nigdy nie spotkałem tyle uprzejmości ze strony nieznanych mi wcześniej osób. Podstawą żeby się odnaleźć w niemieckim środowisku jest znajomość języka niemieckiego ;)  Mimo że ciągle się uczę bez problemu odnalazłem się w tym środowisku. Wystarczy chcieć. Będąc tu poznaje okolice w której mieszkam, zwiedzam co tylko mogę, miejsca ważne turystycznie jak i przede wszystkim rekreacyjnie. Szukam tego co lokalne żeby lepiej poznać tutejszą kulturę, jakieś specjalności charakterystyczne szczególnie dla tego regionu - landu.



Czy uważa Pan że firma ABAKUS PERSONAL jest godna polecenia innym osobom, szukającym zatrudnienia w Niemczech? Jeżeli tak to dlaczego?

P.Patryk: Uważam, że tak. Po pierwsze - jest uczciwa!, po drugie - panuje w niej uprzejmość i otwartość, po trzecie - można liczyć zawsze na pomoc, po czwarte - myślę, że może każdemu zaproponować fajne warunki zatrudnienia w zależności od posiadanego zawodu i kwalifikacji, nawet jeśli ktoś chce przejść później z firmy do firmy to niema z tym problemu.



Czy jest Pan zadowolony z warunków pracy, wynagrodzenia oraz warunków mieszkalnych jakie daje firma ABAKUS PERSONAL?

P.Patryk: Od początku warunki pracy były dobre. Jak to przystało na niemiecką firmę ;) Z wynagrodzenia? tak. Ale mam nadzieje że w niedługim czasie wzrośnie. Firma zawsze szuka takiego mieszkania które spełniało by moje oczekiwania. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.



Czy w razie jakichkolwiek problemów, może Pan liczyć na wsparcie ze strony firmy ABAKUS bądź Pośrednictwa Soberka?

P.Patryk: Tak. Jak dotąd nie miałem żadnych poważnych problemów ale mimo to czuje i wiem ze to wsparcie ciągle jest. Nawet w tych małych sprawach, a nawet i wtedy kiedy mógłbym się obyć bez pomocy ;) Jeżeli jest taka potrzeba to tu na miejscu biuro ma Polskiego konsultanta który może osobiście przyjechać do mieszkania czy do pracy, w razie potrzeby pomocy. Zawsze też służy pomocą telefonicznie czy mailowo.



Jakie wskazówki dałby Pan osobom, które poszukują zatrudnienia na terenie Niemiec?

P.Patryk: Wskazówki? dla osób które poszukują zatrudnienia? "Nie bać się podejmowania zdecydowanych kroków”!!. Wskazałbym na to, że nie warto brać pierwszej lepszej oferty! Lepiej jest najpierw przeanalizować rynek pracy DOKŁADNIE oraz to czy się sprosta oczekiwaniom danego pracodawcy gdyby zechciał nas faktycznie zatrudnić? Trzeba wziąć pod uwagę też i nasze oczekiwania. Z drugiej również strony radziłbym nie zwlekać za długo z oczekiwaniem na "lepszą” ofertę bo może właśnie to jest ta :]



Czy wiąże Pan swoją przyszłość z Firmą ABAKUS PERSONAL oraz długotrwały pobyt i pracę w Niemczech?

P.Patryk: Hehe, odpowiem wymijająco :) Życie pokaże. Są ku temu możliwości, jeśli będą też warunki, a wszystko spełni też moje oczekiwania to myślę, że z pewnością tak.



Dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

P.Patryk: Dzięki, Pozdrawiam! :)




Opinie pracowników

  • Pragnę wyrazić swoją opinię dotyczącą biura pośrednictwa pracy Soberka w Oleśnie. Od kilku miesięcy korzystam z usług biura i jestem bardzo zadowolony. Takich biur powinno być jak najwięcej, gdyż dostosowane warunki pracy oferowane przez pracodawce w pełni realizują się z pracownikiem i jego kompetencjami. Ja jestem bardzo zadowolony i życzę samych sukcesów zawodowych zarówno pracownikom biura Soberka w Oleśnie jak i firmom zagranicznym współpracującym z biurem w Oleśnie.

    Julian J.

    Witam w 2014 roku poszukując pracy natrafiłem na biuro pośrednictwa pracy w Oleśnie, wysłałem swoje cv wraz z formularzem zgłoszeniowym, po godzinie zadzwoniła do mnie Pani która wyjaśniła na jakiej zasadzie są przyjęcia itp. W toku rozmowy przeprowadzono że mną krótki test językowy po czym ustalono ze mną termin spotkania już w Niemczech. Nocleg już czekał wszystko odbyło się bardzo sprawnie, a w pierwszych miesiącach pomoc we wszystkich sprawach jakie mogą wystąpić za granicą 24/h, a więc reasumując firma rzetelna, uczciwa, sumienna, a co najważniejsze nie pobiera opłat za tzw. załatwienie pracy POLECAM I POZDRAWIAM PRACOWNIK Z FFM.

    Rafał M.
  • Opinia jak najlepsza, agencja bardzo konkretna - rzeczowa. To co zostało powiedziane wszystko się spełniło. Jak potrzebna była pomoc ze strony biura to również ją uzyskałem. Bardzo wielkie dzięki!

    Witam, chciałbym opowiedzieć o współpracy z biurem Pośrednictwa Pracy Soberka. Jest to biuro godne polecenia i zaufania, stara się aby rekrutowani pracownicy nigdy nie byli oszukani i wykorzystani przez pracodawcę, biuro zawsze służy pomocą i w razie jakichkolwiek problemów z językiem pomogą i przetłumaczą wszelkie dokumenty,  wiem co mówię ponieważ współpracuję z tym biurem już od 2 lat I zawsze służyli mi pomocą oraz radą, takie biuro jest godne polecenia. Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do współpracy z Biurem Soberka.

    Marcin L.
  • Biuro Pracy Soberka jest konkretne i rzeczowe. Przez pół roku starała się dla mnie załatwić podwyżkę, rzadko tak się zdarza. Nie ma rozbieżności pomiędzy tym co obiecują, tym co jest!!! Polecam

    Jan A.

    Biuro Pośrednictwa Pracy Elżbieta Soberka z Olesna jest godna polecenia i sprawdzona przez wielu pracowników. Zawsze miła atmosfera i nie pozostawiają zatrudnionych pracowników bez opieki, naprawdę gorąco polecam.

    Kazimierz W.